Február 23-án, délután 17 órától emlékeztek meg városunkban a kommunista diktatúrák áldozatairól a Generációk Házában. Az est folyamán az Őrzők együttes, Torz Isten című zenés-verses összeállítását hallgathatta meg a közönség.
A közelmúltban, a minden élők útjára lépő népi iparművészre, a szőnyi művelődési ház korábbi szakmai vezetőjére, Nyikus Annára emlékeztek február 24-én a Petőfi Sándor Művelődési Házban, a Reneszánsz napon.
Az eMeRTon és Máté Péter-díjas énkesnő volt a vendég a Jókai Moziban, a Komáromi Kulturális Kft égisze alatt szervezett idei első zenés estén február 20-án.
Karikásostorokkal, kolompokkal, fazéktetőkkel és fakanalakkal, kereplőkkel és sípokkal érkeztek a résztvevők a Szabadság térre február 10-én, hogy a komáromi Téltemető alkalmával együtt kergessék el a telet!
Steiner Béláról, ismertebb nevén Zsolt Béláról, a komáromi születésű íróról, költőről, publicistáról emlékezett meg a helyi közösség, a Komáromi Klapka György Múzeum munkatársainak szervezésében.
Az elmúlt évszázadok, városunkban is tomboló hátborzongató, a helyieket megtizedelő gyilkos betegségeiről, járványairól tartott előadást a Jókai Mór Városi Könyvtárban dr. Fritz Beke Éva.
Első alkalommal rendezte meg a Komáromi Kulturális Kft. a Komáromi Kaláka elnevezésű rendezvénysorozatot, melynek a Generációk Háza adott otthont február 3-án.
Jelmezes babák és anyukák vették birtokba a Komáromi Jókai Mór Városi Könyvtár Gyermekrészlegét január 31-én, mikor zenés, éneklős farsangra hívogatták a legkisebbeke
Bakancslistás Jordánia címmel tarott előadást Butkoczy Éva, aki a Jókai Mór Városi Könyvtár meghívásának eleget téve örvendeztette meg a szép számú közönséget.
Teltház fogadta a Petőfi Sándor Művelődési Házban a Kossuth és Jászai–díjas színésznő, Érdemes Művész, a Halhatatlanok Társulatának Örökös Tagjának, Mesében állunk, csodakertben című önálló estjét.