Hírek
A magyar Duna-tenger hajózás 90 éves múltját mutatja be az a kiállítás, amely június 6-án, Benkő Péter, kétszeres Jászai Mari-díjas magyar színművész, érdemes művész szavalatával nyílt meg a Brigetio Öröksége Látogatóközpontban, DDr. Juba Ferenc történeti gyűjteményéből és a Magyar Tengerészek Egyesületének vándorkiállításának tárgyaiból.
(FOTÓ: A megnyitón Benkő Péter, kétszeres Jászai Mari-díjas magyar színművész, érdemes művész is közreműködött)
A Számadó Emese múzeumigazgtó által felvezetett eseményen Vajda Bence alpolgármester is tiszteletét tette.
(FOTÓ: Számadó Emese múzeumigazgató és Vajda Bence alpolgármester köszöntik a megjelenteket)
Rácz Zoltántól, a Magyar Tengerészek Egyesületének elnökétől a megnyitó előtt megtudtuk, hogy a magyar Duna-tenger hajózás 1934-ben indult el azzal a céllal, hogy az öreg folyón, a tenger felé is megnyíljanak a kereskedelmi útvonalak.
- Ettől az évtől kezdődően hazánkban sorra épültek a különféle méretű hajók, amelyek közül az első, a Budapest nevet kapta. A második világháború aztán sajnos véget vetett ennek a korszaknak, amely aztán 1955-ben indult újra és a nyolcvanas évekig tartott – idézte fel a gépüzemvezető.
(FOTÓ: A tárlaton számos tabló mutatja be a dunai tengerhajózás történetét)
Az érdeklődők, a tengerhajózás különféle értékes és érdekes relikviáit tekinthették meg, a korabeli tengerészet világába pedig a jelenlévő tengerészek kalauzolták vissza a vendégeket.