Hírek



2024. 05. 31.
Átadták Komárom Város Pedagógiai Díjait

Városi pedagógusnapot tartottak május 31-én pénteken délután. A Jókai Moziban rendezett ünnepi eseményen átadták Komárom Város Pedagógiai Díjait és köszöntötték a nyugdíjba vonuló pedagógusokat, óvónőket is.  



(A díjazottak, Dr. Ágh Eleonóra, Ágoston Zsuzsanna, Hikisch-Szilli Ilona, Molnár Csaba Attiláné Vajda Bence alpolgármestertől és Dr. Molnár Attila polgármestertől vették át az elismeréseket.) 

A Városi pedagógusnap résztvevőit Hajnal Dóra, a Komáromi Kulturális Kft. ügyvezetője köszöntötte. „Életünk során rengeteg tanítást kaptunk nevelőinktől, tanítóinktól, hogy boldogulásunkat megtaláljuk. Önök a legtöbbet adták önmagukból, hiszen nem adtak mást, mint teljes valójukat. Önök ott vannak és mindig ott lesznek egy-egy gyermek, vagy fiatal mosolyában, segítő kezében, a gondoskodásban, a világot változtatni és gyarapítani képes tudás célba érésében, ott vannak és ott lesznek a boldoguláshoz vezető úton a lépésekben.”

A városi pedagógiai díj azoknak adományozható, akik hosszú időn keresztül kiemelkedő eredményt értek el a városban az oktató-nevelő munka, a tehetséggondozás és felzárkóztatás területén, illetve magas fokú szakmai felkészültségük alapján élen járnak az újszerű és hatékony pedagógiai módszerek kidolgozásában és alkalmazásában, valamint példamutató magatartást tanúsítanak a közösségi és magánéletben is.

Az elismeréseket dr. Molnár Attila városunk polgármestere és Vajda Bence, városunk alpolgármestere adta át a díjazottaknak. 


Komárom Város Önkormányzat Képviselő-testülete a városi pedagógusnap alkalmából Komárom Város Pedagógiai Díjat adományozott  Dr. Ágh Eleonórának, a TSZC Kultsár István Technikum és Szakgimnázium pedagógusának. Dr. Ágh Eleonóra pedagógia tanulmányait 1987 júniusában fejezte be a Nyitrai Egyetem Pedagógiai Fakultásán Nyitrán. 1988-ban biológia tanítás elméletéből doktori címet szerzett. 1999 óta pedagógus a Kultsár iskolában. Élete része az önképzés. Tevékenykedik érettségi elnökként, emelt szintű matematika és biológia vizsgabizottsági tagként, szakmai vizsgabizottságok tagja, az ágazati alapvizsga team koordinátora sport ágazaton, szociális ágazaton pedig a team tagja. Osztályfőnökként és munkaközösség-vezetőként is gyakran szervezett iskolán kívüli programokat. Hátrányos helyzetű gyermek mentoraként tevékenykedett éveken át. Szakmai és egyéb iskolai projektek koordinátora, a Kultsár heti versenyek rendszeres szervezője. Ambiciózus, fáradhatatlan mindig lelkes és tettre kész! A munka és leginkább a pedagógus pálya elkötelezettje. 

 

Komárom Város Pedagógiai Díjat vett át a Komáromi Tóparti Óvoda óvodapedagógusa, Ágoston Zsuzsanna. Ágoston Zsuzsanna születése óta Komáromban él, erősen kötődik lakóhelyéhez és 31 éve munkahelyéhez, a Komáromi Tóparti Óvodához. 1990-ben kapott óvodapedagógus diplomát, majd 2008-ban differenciáló és fejlesztő pedagógiai szakképesítést. 2005. óta ellátja az óvoda igazgatóhelyettesi feladatait is. Elkötelezett hivatása iránt, az intézményi közösség, azon belül a mindenkori gyermekközösség összetartásában, a helyi értékek megőrzésében és ápolásában. Pedagógiai alkalmasságának fő összetevői a műveltsége, magas színvonalú szakmai tudása, érzelmi intelligenciája, önfejlesztésének képessége, erkölcsi mintája, elfogadó, segítő és támogató attitűdje. 


Komárom Város Pedagógiai Díját érdemelte ki munkásságával Hikisch-Szilli Ilona, a Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola zongoratanára. Hikisch- Szilli Ilona több mint 15 éve zongoratanára a Komáromi Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskolának. Diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szerezte Győrben, 1989-ben. Zeneszeretetét, a lelkes muzsikálást, több mint 30 éve töretlen energiával hagyományozza növendékeire. Több növendéke rangos elismerést szerzett különféle zenei versenyeken. Szívesen vállalja a szereplést nem csak növendékei felkészítésével, hanem saját maga is örömmel zongorázik tanári hangversenyeken, ünnepi alkalmakkor, városi rendezvényeken. Aktívan részt vesz a pályakezdő fiatal kollégák mentorálásában, a billentyűs tanszak vezetője. Nevéhez fűződik az Egressy Regionális Zongoraverseny létrehozása, amit 2024 tavaszán már 8-dik alkalommal bonyolított le sikerrel az intézmény. Elhivatottságát példázzák a növendékek által elért sikerek, arany minősítések és nívódíjak, melyekből bőven akadt az elmúlt időszakban és a korábbi esztendőkben is. Illetve a tanárnő is számos rangos díjat tudhat magáénak. 


Komárom Város Pedagógiai Díját vehette át Molnár Csaba Attiláné, a Komáromi Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója. Molnár Csaba Attiláné, született Maros Aliz, 1981-ben érettségizett a Dorogi Gimnázium és Óvónői Szakközépiskola óvónőképző szakán. Az esztergomi Tanítóképző Főiskolán tett sikeres államvizsga után 1984 júniusában lett a komáromi Petőfi Sándor Általános Iskola pedagógusa.  Első évben napközis nevelőként dolgozott, majd az 1985/1986-os tanévtől osztálytanítóként hasznosította pedagógiai ismereteit. 1999-től a Közalkalmazotti Tanács tagjaként tevékenykedett, majd az iskolai Diákönkormányzat segítő pedagógusaként irányította és szervezte a szabadidős programokat. 2002. augusztus 1-jétől igazgatóhelyettesi kinevezést kapott, és ének-zene szakkollégiumi képesítését hasznosítva felső tagozaton tanította az ének-zene tantárgyat. Igazgatóhelyettesként 15 éven át szervezte az alsós és felsős levelező versenyeket, irányította az alsó tagozatos és napközis nevelők tevékenységét. Mindig fontosnak tartotta a kultúra szeretetét, az értékek, hagyományok őrzését, iskolai ünnepségek szervezését. 2009-ben a múltra való emlékezésként iskolazászló alapításával kívánt útmutatást adni a jövő nemzedékének. Tehetséges tanítványaival országos szinten is ért el szép eredményeket. Hatékonyan együttműködött a kollégákkal, szülőkkel, a jelzőrendszer szakembereivel. Mentorált főiskolai hallgatókat is. A pedagógus életpályamodell bevezetésével az elsők között tett minősítő vizsgát. A Petőfi Sándor Tehetséggondozó Alapítvány alapító tagja, a célkitűzések lelkes támogatója. Vezetői munkájának hatékonyabbá tétele érdekében 2010-ben szerzett új diplomát, és ezzel közoktatás vezető-szakvizsgázott pedagógus lett. 2017 óta iskolaigazgató. Vezetése alatt az intézmény sokat fejlődött, a Petőfi a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt Bázisiskolájává vált. Fontosnak tartja a közösség megtartó erejét. A városban sokan ismerik, tisztelik, tanítványai által szeretett, felelősségteljes pedagógus. 

Molnár Csabáné nem csupán a városi pedagógus díjat vehette át, de nyugdíjazása okán is köszöntötték őt. Csakúgy, mint munkatársát, Balázs Albert tanár urat a Komáromi Petőfi Sándor Általános Iskolából. 

Nyugdíjba vonulása alkalmából közöntötték továbbá a Komáromi Szivárvány Óvoda intézményvezetőjét Pintér János Sándornét. Ugyancsak a Szivárvány Óvodából nyugdíjba vonult Sárai Erzsébet, Antóni Anikót, a Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda pedagógusát, Lengyel Líviát, a Jókai Mór Gimnázium pedagógusát, Prohászka Sarolta Klárát, a TSZC Széchenyi István Gazdasági és Informatikai Technikum igazgatóját. 
 

Az ünnepi programon egyéb elfoglaltságuk miatt nem tudtak részt venni, de köszöntötték Horváth Dózsa Ildikót és Bertók István Jánosnét, a Feszty Árpád Általános Iskola pedagógusait, valamint Dávid Ildikót, a Petőfi Sándor Általános Iskola nyugdíjba vonuló tanárát.  
 

A díjak átadását Komárom Város Önkormányzatának ajándékaként Miller Zoltán színész-énekes Miller 50, minden, ami én vagyok című zenés műsora követte.