Komárom múzeumalapító helytörténészére, a Komáromi Klapka György Múzeum néhai vezetőjére, a Komáromi Református Egyházközség egykori főgondnokára együtt emlékezett a város szeptember 7-én, a Kecskés László Emlékház udvarán.
A rendezvényen
dr. Molnár Attila polgármester és
Számadó Emese, a
Klapka György Múzeum igazgatója köszöntötte az egybegyűlteket.
- Ha most körülnézek, ismét öröm tölti el a szívemet, hiszen együtt sikerült megmenteni Laci bácsi szülőházát a közösségnek, ahol újra és újra összejöhetünk, és fel tudjuk hívni a figyelmet arra, hogy mit is jelentett az ő egyénisége és munkássága az egyetemes magyar történelemnek és nekünk, komáromiaknak – hangsúlyozta a városvezető.
A köszöntőbeszédek után
Nemes Andrásné, a
Kecskés László Társaság elnöke osztotta meg gondolatait a hallgatósággal, aki kiemelte: a társaság egyik fő célkitűzése, hogy a Felvidékről kitelepített magyarok történetét, szenvedéseit, hagyatékát ápolják és továbbadják, hiszen Laci bácsi és családja is kitelepített magyarként talált új otthont Dél-Komáromban.
A közönség közt foglalt helyet és együtt emlékezett a komáromiakkal
Kecskés László két lánya,
Júlia és
Ágnes, akik Szegedről és Budapestről érkeztek.
A rendezvény közös koszorúzással zárult, ahol Komárom Város Önkormányzata, a Komáromi Szekersgazdák Hagyományőrző Egyesülete, a Komáromi Múzeumbarát Kör, a Kecskés László Társaság és a komáromi kadétok, együtt helyezték el az emlékezés virágait.