Hírek



2032. 04. 28.
Barokk zeneművek csendültek fel a városházán

Komolyzenei hangversenyt adott elő a nagyközönségnek a Savaria Barokk Zenekar a Városháza dísztermében április 24-én, melyen a 17-18. század művei csendültek fel, korhű hangszereken.

- A műsorban ezúttal főként Vivaldi és Bach művei hangzottak el hegedűn, csellón és énekben is – foglalta össze az eseményt dióhéjban a koncert után, Németh Pál karmester.

A komolyzenei előadás a Nemzeti Kulturális Alap támogatásának köszönhetően valósulhatott meg.

Savaria Barokk Zenekar

A Savaria Barokk Zenekar az alapító fuvolaművész-karmester, Németh Pál vezetésével működik. Célja a 17-18. század zenéjének bemutatása korhű hangszereken, korabeli dokumentumok alapján. A vonós hangszerek a 18. századból valók, a fúvósok régi hangszerek pontos másolatai. A kor fő zenei irányzatai (olasz, francia, német, angol) mellett fontos feladatának tekinti a magyar zenei múlt értékeinek bemutatását. Repertoárján a legkülönbözőbb műfajú és összeállítású zeneművek szerepelnek, szóló-, kamara-, zenekari művek, operák, oratóriumok egyaránt, a kora barokktól a klasszikusokig, Monteverditől Mozartig. Legújabb CD-felvételein Boismortier, Galuppi, Albinoni, A. Scarlatti, Vivaldi, M. Haydn, Charpentier művei szerepelnek. A Hungaroton mellett felvételt készített a magyar, a svájci, a francia, a spanyol rádióval, a Magyar Televízióval, fellépett Ausztria, Németország, Olaszország, Svájc, Spanyolország, Franciaország, Anglia, Horvátország hangversenytermeiben, templomaiban.

A Savaria Barokk Zenekar a Budapesti Kamaraopera és a Savaria Kamaraopera állandó zenekara. Sikeres produkciókban vett részt (többek között Monteverdi összes színpadi műve, Händel: Orlando és Semele, Vivaldi: Il Tigrane, Mozart, Pergolesi, Haydn, Lully operáinak előadásában). Nagy sikerrel vendégszerepelt az Osztrák-Magyar Zenei Fesztiválon, a Budapesti Tavaszi Fesztiválon, a Miskolci Operafesztiválon, barokk fesztiválokon (Kassel, Bad Kissingen, Bad Arolsen), Londonban a Magyar Magic rendezvénysorozatában, a Versailles-i zenei fesztiválon. A zenekar célja 17-18. századi zenei ritkaságok újrafelfedezése, bemutatása hangversenyek, operaelőadások, CD-, rádió-, TV- és filmfelvételek segítségével.