Hírek

2023. 04. 18.
Pekler aranyat hozott a világkupáról!

Pekler Zalán, a komáromi sportlövő április 15-én is aranyérmet szerzett a perui világkupán, egy nappal azután, hogy szintén a dobogó tetejére állhatott a versenyen. A komáromi sportoló ezúttal a légpuskások között végzett az első helyen. Péni István ötödik lett.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az ötkarikás szám alapversenyében mindkét magyar kiválóan teljesített. Pekler Zalán a második helyen, 630,4 körrel, Péni pedig a harmadik helyen, 630,3 körrel jutott a nyolcad döntőbe. Az alapversenyben a cseh Jiri Privratsky végzett az élen 630,9 körrel az 57 fős mezőnyben.

A fináléban öt ötsorozatot lőttek, amelyek során Pekler az első öt lövés után még a második helyen állt. Azonban a második sorozat után már átvette a vezetést, amelyet meg is őrzött végig. A döntőt 262,9 körrel zárta, és az aranyéremért lőhetett a japán Okada Naojával szmben, aki 260,3 körrel fejezte be a finálét. A harmadik helyen a cseh Jiri Privratsky végzett 260 körrel, míg Péni István 206,9 körrel az ötödik helyen zárt.

A fordulatos fináléban Pekler 0-2-vel kezdett, majd 10-4-re elhúzott, de japán riválisa 10-10-nél egyenlített. A magyar lövő ezt követően egymás után háromszor is nagyobbat lőtt, mint ellenfele, így 16-10-re győzött! Gratulálunk!

(Forrás: MTI / kemma.hu)