Hírek

2022. 11. 16.
Nagyszabású vívóverseny zajlott városunkban

Az AvEnGarde GP versenysorozat III. fordulója a Mikulás Kupa volt, melyet december 10-én a Szent Imre Általános Iskola és Óvoda új sportcsarnokában rendezett meg az AvEnGarde Vívó Sportegyesület.

A verseny maga egyébként hat-hét fordulóból áll szeptembertől júniusig, és mára a Vívószövetség által 25 éve indított Olimpici-mozgalom felkészítő sporteseményévé vált. A nagyszabású vívóversenyre, - melyre első alkalommal került sor Komáromban-, Pest megyéből, Győrből, Érdről, Szekszárdról, Pilisvörösvárról, Szekszárdról is érkeztek sportolók, hogy megmérettessék magukat a városunkban is egyre népszerűbb sportágban.

A Mikulás Kupán 13-14 páston jeleskedtek a jövendő nagy egyéniségei, a népes számú résztvevővel zajló versenyt a Magyar Vívószövetség is támogatta. A megmérettetésen korosztályonként hirdettek eredményt. A sorozat III. fordulóján a dobogó legfelső fokára Varga Simon és Egri Fanni állhatott fel. Ezüstérmet kapott Riklik Zalán és Tóth Eszter, a bronzérmes pedig Kovács Leila lett.

Az AvEnGarde GP következő fordulóját a tervek szerint ismét városunkban, a Szent Imre tornacsarnokában rendezik jövő februárban.