Hírek
Hétfő este mutatták be városunk filmszínházában a Magyarock Dalszínház első saját készítésű dokumentumfilmjét, mely Lehár Ferenc életét vitte vászonra. A film rendezője Koltay Gábor volt. A díszbemutató közönségét városunk polgármestere dr. Molnár Attila, Koltay Gábor rendező, valamint Derzsi György főszereplő is köszöntötte.
Dr. Molnár Attila felidézte, örömteli, hogy manapság ennyi komáromi kötődésű film készül, hiszen a közelmúltban egy másik Koltay-mozinak, a Czibor, a rongylábú című filmnek volt a premierje szintén a Jókai moziban. A városvezető külön köszöntötte a film szakértőjét, Klemen Teréziát, Pro Urbe - díjas, Katedra-díjas pedagógust, írót, újságírót, Farkas Gábor rendőr dandártábornokot, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság vezetőjét, Turi Bálint alpolgármestert, Vajda Bence önkormányzati képviselőt, a Pénzügyi, Városfejlesztési, Egészségügyi és Szociális Bizottság elnökét, Molnárné dr. Taár Izabellát, a Komáromi Járási Hivatal vezetőjét, a komáromi civil szervezetek képviselőit, vezetőit, az érdeklődő közönséget.
Koltay Gábor rendező felidézte a dokumentumfilm készítésének előzményeit és körülményeit, kiemelve, hogy a komáromi Magyarock Dalszínházzal már évtizedes a szakmai kapcsolat. „A Dalszínház vezetője Vizeli Csaba hívta fel a figyelmemet Derzsi György Lehár című zenés előadására, melyben a világhírű zeneszerző életének pillanatait és örökzöld melódiáit idézik fel. A dokumentfilmben megjelennek bizonyos részletek az önálló estből. A nézőt Derzsi György vezeti végig Lehár életén, eredeti helyszíneken, köztük az ausztriai Bad Ischlben vagy éppen Bécsben. Bízom benne, hogy a későbbiekben a televízióban is látható lesz az ötven perces Lehár-film és így a szélesebb közönség is megismerheti e csodálatos géniuszt!„
A koronavírus járvány 2020-ban sajnos rányomta bélyegét a Lehár 150 Emlékév programjaira. Ezzel együtt is sikerült méltóképp megemlékezni az egykori zeneszerző, operettkomponista, karmester születésének másfél évszázados jubileumi évfordulójáról.
A VMK Lehár 150 elnevezéssel indított online felületet, a YouTube-on és a Facebookon, de volt Lehár-emlékkiállítás, koncert, könyv készült Lehár életéből, de megrendezésre került a Nemzetközi Lehár Ferenc Operett Énekverseny is. Az operettkirály című dokumentumfilm az operettkomponista, karmester teljes pályafutását felölei. Kezdve a színházi hegedűs évektől, az első zeneszerzői próbálkozásain át, a katona-karmesteri posztig és persze azon is túl, a világsikerekig (Bécsi asszonyok, A víg özvegy, Luxemburg grófja, Cigányszerelem.