Hírek

2022. 08. 24.
Jubileumi 25. Fenyves Futás augusztus 20-án

A Komárom Európa Futó Egyesület hagyományosan augusztus 20-án rendezte az immár 25. Fenyves Futást. Az esős idő ellenére összesen 217-en neveztek a rövid és hosszú távra. A környező megyékből, Budapestről sőt még Prágából is érkeztek futók.

Horváth György, a Komárom Európa Futó Egyesület elnökségi tagja elmondta, nagy-nagy igény van a versenyre, ezt mi sem bizonyítja, hogy a kedvezőtlenebb időjárás ellenére is a rövid, azaz a 3,2 km-es távon 134-en, a hosszú, 13,2 km-es távon pedig 83 induló volt. Elsőként az ovisok álltak rajthoz.

A 11 órakor rajtoló 3,2 km-es rövid távon a Komárom Európa Futó Egyesület nagy reménysége, tagja, a 16 éves Bottlik Máté volt a leggyorsabb 0:10:19-es idővel. A rövid táv győztese a hölgyeknél Laposa Kitti lett 0:11:49-es idővel. Ezen a távon 22 kategóriában összesen 134-en indultak.

Hosszú távon, azaz 13,2 km-en Vásárhelyi Máté bizonyult a legjobbnak ideje 0:47:35. A leggyorsabb női futó Csernák Enikő lett 0:57:50-es idővel. Ezen a távon 19 kategóriában összesen 83-an álltak rajthoz.

A szervező Komárom Európa Futó Egyesület a verseny végén gulyáspartival várt mindenkit. A következő futóesemény szeptember 3-án szombaton, a 46. Komárom - Komárno Nemzetközi Utcai Futóverseny lesz. A verseny startja a Csillagerőd parkolója lesz, a cél pedig az észak-komáromi Városi Sportcsarnoknál.