Hírek

2022. 07. 08.
Három világbajnoki címet szereztek a Jennys Fitness Sportegyesület versenyzői

Rendkívül sikeresen zárták a tavaszi versenyszezont a Jenny's Fitness Sportegyesület versenyzői. Hat megmérettetésen és világbajnokságon is részt vettek. A lányok keményen készültek, heti ötször edzettek, februárban pedig új edzővel bővült az egyesület, Németh Nikolett személyében.

Jelenleg 21 versenyző és 25 előkészítő csoportos kislány sportol a Jenny's Fitness Sportegyesületben. Június 25-én tanévzáró gálát rendeztek a Dózsa György Művelődési Házban, ahol a gyerekek bemutatták a versenygyakorlataikat és az előkészítő csoportos gyerekek is produkcióval készültek a szülőknek, hozzátartozóknak, barátoknak. A gálán emellett jutalmazták azokat a lányokat, akik kiemelkedő sortteljesítményük mellett, kitűnő bizonyítványt szereztek.

Erdős Jennifer edző elmondta, hogy rendkívül büszke a lányokra. Az idén az első verseny Kiskunhalason volt márciusban a másodosztályos versenyzőknek. Erről a versenyről egy 2. egy 4. és három 6 hellyel tértek haza. Áprilisban Kunszentmártonon a danceseknek rendeztek versenyt, ahol négy első helyezést, két 2. és két 3. helyezést szereztek, valamint egy 4., egy 5. és kettő 6. hellyel gazdagodtak. Áprilisban még Budapesten rendeztek egy táncversenyt, ahol hét kupát szereztek. Májusban Szolnokon volt a másodosztályos versenyzőknek megmérettetés, ahol kvalifikálták magukat a diákolimpiára.

Tatán saját rendezésű versenyt rendeztek május 21-én, itt két 1. hely, két 2. hely, négy 3. hely, három 4. hely, két 5. hely és két 6. hely született. Az év legkiemelkedőbb eseménye a világbajnokság volt június 8-án, ahol 5 fő vett részt az Olaszországi Világjátékokon - Cesenaticoban, 2 kategóriában is. Világbajnoki címet szerzett Jekker Hanna, aki II. osztály "A" kategóriában versenyzett, Kustán Lara, II. osztály "B" kategóriában vívta ki magának a Világbajnoki címet. Kustán Lara és Csüllög Csenge II.osztályos duója pedig az előkelő 4.helyen végzett. Az Acro Dance kategóriában Kustán Lara és Csüllög Csenge - Tűz és Víz duója szintén Világbajnoki címet érdemelt, Jekker Hanna, Csüllög Hanna és Kustán Lara - Egyiptom triója a dobogó 3. fokára állhatott fel.

Az országos versenyeken a tavaszi versenyszezonban 13 bajnoki címet szereztek, 13 második hely, 14 harmadik hely született, 10 negyedik, 5 ötödik, 8 hatodik helyet tudhatnak magukénak.

A lányokra két tábor is vár júliusban és augusztusban, majd kezdődik a folyamatos edzőmunka, hogy szeptemberben újult erővel tudják kezdeni a versenyszezont.