Hírek

2021. 11. 02.
Magabiztos győzelem a Csurgó ellen hazai pályán

Az NB I/B női felnőtt bajnokság nyugati csoportjában hazai pályán fogadta a Komárom VSE és a Csurgói NKC csapatát a 7. fordulóban október 30-án. A komáromi lányok magabiztos, 21-17-es győzelmet arattak.

A hazai csapat a Kubina – Szabó-Kovacsicz, Kocsis, Temes, Karalyos, Simsik, Tarjányi sorral kezdte a mérkőzést, melyen az első gólt is mi szereztük. Az ellenfél ötlettelen támadójátéka, valamint a jól működő védekezésünk már a 9. percben, 5:2-es állásnál időkérésre késztette a vendégek mesterét, Skaliczki Lászlót. Az időkérés után több technikai hibát is elkövettünk és egy hétméterest is hibáztunk, az ellenfél 7:5-re kapaszkodott fel.

Csapatunknál Vajda Luca érkezett a pályára, aki egyből kiharcolt, majd be is lőtt egy büntetőt. Védekezésünk intenzitása alább hagyott, ám köszönhetően Kubina Molli ziccer védéseinek az ellenfél nem tudott lényegesebben felzárkózni csapatunkra. A félidőre 5 gólós előnnyel vonulhattak a csapatok. Félidő 13:8.

A második játékrész több perces folyamatos gólváltással kezdődött és ebből a vendég együttes jött ki jobban, előnyünk 2-3 gól közt mozgott. Itt következett 10 perc, amikor is a Csurgó nem talált be kapunkba, így 18:12-nél, negyed órával a vége előtt gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Az utolsó 10 percben ismét rengeteg ziccert hibáztak a csapatok, ezért is következett egy nyugtató jellegű hazai időkérés 5 perccel a vége előtt. Az utolsó percekre a hazai fiatalok is pályára kerültek.

Végeredmény 21:17.
Komárom VSE: Kubina, Liszkai – Kocsis, Vajda 6 (5), Lennert, Simsik 2 (1), Pint, Szabó-Kovacsicz 4, Karalyos 1, Gengeliczky, Tarjányi 2, Pozsgai, Király, Molnár, Póczik 1, Temes 5