Endresz György és pilótatársa Magyar Sándor 90 évvel ezelőtt szelték át leszállás nélkül az Atlanti-óceánt repülővel. A gép, a „Justice for Hungary” feliratot húzota maga után azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a trianoni békediktátum igazságtalan következményeire, melynek köszönhetően Magyarországot feldarabolták az Antant hatalmak.
A komáromi Endresz Csoport e jeles alkalom előtt tisztelgett szeptember 17-én, az Aranytál Étterem dísztermében.
Vitéz Nagy Miklós, a szervezet elnökségi tagja kiemelte, hogy Endresz Györgyék tette, a magyar repüléstörténet egyik legdicsőbb fejezete volt. Kiemelte, hogy a pandémia ellenére a csoport aktívan működött; verspályázatot hirdettek, könyvet adtak ki, a közeljövőben pedig egy Endresz György életét bemutató kiállításra is készülnek.
-Tervben van több előadás-sorozat, amelyek közül kiemelném a helytörténeti és a hadtörténeti tematikájú rendezvényeket. Ezenkívül tovább szeretnénk folytatni a Hon-Nap Duna-menti Hagyományőrző Ünnepet, valamint szeretnénk megszervezni az Erzsébet híd fesztivált is, hiszen városunk egyik szimbóluma a jövő évben lesz 130 éves – tájékoztatott Arlett Tamás, az Endresz Csoport elnöke.
A társulás az idén is kitüntetésben részesítette azokat a magánszemélyeket, akik szolgálataikkal támogatták az egyesület munkáját.
Elismerésben részesült: Boráros Imre, Kossuth-díjas színművész, Dráfi Mátyás, Jászay-díjas érdemes művész, Oláh Kálmán és Egyed Gábor tanárok, Szőke István Attila író, valamint Németh Zsigmond óceánrepülő pilóta.
Az Endresz Csoport következő rendezvényére november 5-én kerül sor a Szabadság téren, amikor is Komárom 1938--as újraegyesítésének tiszteletére egy 1939-ben felállított, majd 1945-ben eltűnt emlékművet avatnak fel újra.