Hírek

2021. 09. 27.
Bravúros győzelem hazai pályán!

Az NB I/B női felnőtt bajnokság nyugati csoportjának 3. fordulójában a Komárom VSE a Pénzügyőr SE csapatát fogadta a Városi Sportcsarnokban szeptember 25-én. A találkozó a komáromi lányok 5 gólos győzelmét hozta.

Komárom VSE: Kubina, Kiss – Velencei, Vajda 8 (1), Lennert, Simsik 4 (1), Szabó-Kovacsicz 7, Karalyos 5, Gengeliczky 1 (1), Tarjányi 4, Pozsgai, Király, Vörös, Molnár, Póczik, Temes 7

Pénzügyőr SE: Sass, Kiss – Tímár, Kovári, Varga 5, Pasqualetti, Kovács, Ködmön 4, Blaubacher 10 (5), Világos 5 (1), Ujházi, Ágoston 3, Berta 3, Mayer 1, Fadhle, Bagi

A szezon harmadik mérkőzése, a második hazai mérkőzés. A jó erőkből álló Pénzügyőr csapata látogatott a Komárom Városi Sportcsarnokba. Nagyszerűen kezdte a hazai csapat a mérkőzés, hiszen mindjárt az elején 2 gólos előnyre tettek szert. A támadásban türelmes játék volt látható, míg a védekezés parádésan működött. A Pénzügyőr fiatal és robbanékony játékosai igyekeztek átlövéssel operálni, ám a belső védők nem engedték. A sáncolt lövéseket kapusunk könnyedén hárította. A kiállítások ellenére sem tört meg csapatunk játéka, folyamatosan tartotta a 3-4 gólos előnyt, ami a félidő magasságára már 6 gólosra duzzadt. Félidő 18:12.

A második játékrész elején a játékvezetői döntések ismét minket sújtottak jobban és többször is emberhátrányba kerültünk, sajnos most kisebb sikerrel sikerült megtartani előnyünket. A második félidő közepére már csak 2-3 gól maradt meg a megszerzett 6-ból, így elég érdekes végjátéknak néztünk elébe. Az 54. percben üres kapuval támadt a Pénzügyőr csapata, de a jó védekezésnek köszönhetően Szabó-Kovacsicz Mónika kapura tartó lövése kapufáról a mezőnybe gurult, amit Tarjányi Szilvia gyors reakciójának köszönhetően az üres kapuba lőtt. Majd Temes Bernadett is egy gyors üres kapus góllal növelte előnyünket. A vége ezután magabiztos 5 gólos siker lett. Végeredmény 36:31.