Hírek
Másfél évtizedes fennállását ünnepli idén a Magyarock Dalszínház. A társulat, mely 2002-ben egy baráti társaságból alakult, ma már büszkén viseli a város színháza címet. Több ősbemutatót és saját darabot jegyeznek, mintegy 15 zenés előadást tartanak repertoáron. Az elmúlt másfél évtized során olyan kiváló művészekkel dolgoztak együtt, mint Forgács Péter, Miller Zoltán, Varga Miklós, Vikidál Gyula, Mahó Andrea vagy Csengeri Attila.
- Kezdetben elsősorban a történelmi darabokat igényelték a nézők, majd „sláger” lett A padlás, a Made in Hungária, az Anconai szerelmesek vagy a Csoportterápia. A társulat azonban már a megalakuláskor megfogalmazott egyfajta ars poeticát, vagyis, olyan rockzenét alapul vevő színpadi műveket szerettünk volna bemutatni, amelyek az irodalomhoz, a történelemhez, Magyarországhoz, a magyarság életéhez kapcsolódnak. Valljuk, hogy a zenés tanítás kitűnő lehetőséget kínál a felnövekvő generációk nevelésében - mondta el Vizeli Csaba, a Magyarock Dalszínház vezetője.
Az elmúlt 15 esztendőben 25 darabot mutattak be, ezekből kettő ősbemutatót és 8 saját szerzésű előadást jegyez a társulat. A tagok létszáma harminc fő, de másfél évtized alatt mintegy százötvenen fordultak meg náluk. A társulat nem egy tagja innen indult el a világot meghódító deszkák felé. Másik Lehel, a Győri Nemzeti Színház két darabjában, a Jézus Krisztus Szupersztárban és a Beatles.hu-ban főszerepet kapott, míg Kuczmann Ágnes a Pannon Várszínház Mária evangéliumában játszotta a címszerepet. Sok alapító még most is a Magyarock Dalszínház tagja - emelte ki Vizeli Csaba.
A társulat olyan nagy nevekkel játszott együtt, mint Varga Miklós, Mészáros Árpád Zsolt, Miller Zoltán, Csengeri Attila, Bakó Gábor, Mahó Andrea vagy a Kormorán. A Magyarock Dalszínház egyfajta alkotóműhely szerepet is betölt a magyar színházi életben. Nincs még egy olyan társulat ma hazánkban, ahol folyamatosan 15, magyar szerző tollából származó zenés darabot tartanának repertoáron. Komoly technikai bázist, díszlet- és jelmezparkot mondhatnak magukénak. Tavaly 120 előadást tartottak, az ország minden szegletébe ellátogattak. Csíksomlyón 200 ezer ember előtt mutatták be A megfeszített című darabot.
- Komárom az otthonunk, érezzük a közönség szeretetét. Mi lettünk a város színháza, ezt a címet büszkén viseljük. Igyekszünk ezt meghálálni, a városi rendezvényeken rendszeresen fellépünk - mondta Vizeli Csaba.
A Magyarock Dalszínház Pro Urbe- és Megyei Príma-díjat egyaránt kapott az elmúlt években. 15. születésnapjukat egy nagyszabású, kétórás gálaműsorral ünnepelték, ahol a közönség keresztmetszetet kaphatott a társulat másfél évtizedes munkájáról. A gálára január 30-án, 19 órától került sor a sportcsarnokban.
A Magyarock Dalszínháznak megvannak az idei tervei is. A hazai közönség szintén láthatja A megfeszített című darabot, illetve bemutatják majd A három testőr Afrikában című előadást is, melynek érdekessége, hogy filmváltozatát a Monostori erődben forgatták.
Fotó: Havasi Melinda