Hírek
November 12-e a szociális munka napja, ez alkalomból Komárom Város Képviselő-testülete minden esztendőben két olyan személyt tüntet ki, akik sokat tettek a város szociális ellátása területén. Az idei díjak átadására a legutóbbi testületi ülésen került sor.
A testület tárgyalta az önkormányzat likviditási helyzetéről szóló előterjesztést, melynek értelmében megállapítható, hogy a város költségvetése stabil és kiegyensúlyozott. Beszámoló hangzott el a KEM Katasztrófavédelmi Igazgatóság Tatabányai kirendeltség tavalyi tevékenységéről.
A városvezetés tárgyalta az önkormányzat jövő évi költségvetési koncepcióját, a város településfejlesztési koncepcióját, valamint jóváhagyta az integrált településfejlesztési stratégiát.
Dr. Molnár Attila polgármester a jövő évi beruházások, fejlesztések kapcsán elmondta, az önkormányzat ismét sikerrel vehet részt a kormány által a jól gazdálkodó önkormányzatok számára kiírt pályázaton, amelynek keretében 200 millió Forintot jövőre további infrastrukturális fejlesztésekre, beruházásokra fordíthatnak majd.
Szintén a jövő évben készülhet el, térségünk országgyűlési képviselője, Czunyiné dr. Bertalan Judit által is támogatott a Győr felől érkezők számára a Rákóczi-rakpartra vezető kanyarodósáv kiépítése is.
A továbbiakban a testület elfogadta Komárom 2017-2019-es évekre szóló lakáskoncepcióját, egészségügyi stratégiáját, valamint a környezetvédelmi programról szóló beszámolót.
Meghirdetésre került a Jókai Mór Városi Könyvtár igazgatói álláshelye. Megtörtént a Csillag Óvoda vezetői álláshelyére kiírt pályázat elbírálása, valamint két iskolaigazgató pályázat nélküli ismételt megbízásának véleményezése is. Döntés született az Aprótalpak Bölcsőde működésével kapcsolatos beszámolójának elfogadásáról is.
Az ülésen tájékoztató hangzott el a helyi autóbusz közlekedés várható éves eredményéről, a Nemzetközi Ifjúsági Alkotótábor működéséről, valamint a téli hó eltakarítási munkákra való felkészülésről.
Salkaházi Sára-díj
méltatások
Lipóth Lászlóné
1943. december 1-jén Kisigmándon született. 1962-ben a Jókai Mór Gimnáziumba érettségizett, majd kétéves képzéssel elsajátította a női fodrász szakmát, amelyben a mai napig dolgozik.
1964-ben kötött házasságot Lipóth Lászlóval és Komáromban telepedtek le.
Munkája során sok emberrel került kapcsolatba. Megismerte életüket, örömüket, nehézségeiket. Sokukkal életre szóló, szoros bizalmi, baráti kapcsolat alakult ki.
Sokan biztos pontnak tekintetik őt, aki tanáccsal spontán segítségnyújtással orvosolja problémákat, nyújt átmeneti megélhetési problémákra megoldást.
A szociális érzékenységre az élet tanította meg őt. Férje bénultságán keresztül átérezte a magatehetetlenség kegyetlen érzését, és tudatosan törekedett arra, hogy segítsen azokon, akik súlyos fogyatékossággal, vagy betegséggel küzdenek.
Gyakran megy ki házakhoz a járásra képtelenekhez, tartósan ágyhoz kötöttekhez, rendszeresen fuvarozza térítésmentesen szívességből az idős, magányos, vagy mozgásukban korlátozott embereket.
Mocsári Zoltán
Komárom Város Egyesített Szociális Intézményének dolgozója. 1975. április 22-én született Szőnyben. Iskoláit Győrött és Komáromban végezte. 1992-ben központi fűtés és csőhálózat szerelő végzettséget szerzett.
1996 májusában ipari gáz és olajfűtő berendezés kezelő végzettsége lett, majd 1998-ban érettségi vizsgát tett.
Komárom Város Gondozási Központjában 2008. július 1-től kezdte meg munkáját, ahol gépkocsivezető beosztásban tevékenykedett. Az Idősek Klubjában az ellátottak szeretik Őt, munkáját mindig megbízhatóan, pontosan végzi. Tiszteletet mutat az idősek iránt.
Jelenlegi munkahelyén Komárom Város Egyesített Szociális Intézménye Idősek Otthonában 2014 novemberétől gondnok és gépkocsivezető beosztásban dolgozik.
Az idősek és a dolgozók egyaránt számíthatnak munkájára, azt mindig lelkiismeretesen, alázatosan és becsületesen végzi. Az ellátottak bármilyen problémával fordulnak hozzá, mindig készségesen elvégzi a feladatokat. Az intézmény további két részlegében is számíthatnak segítségére és szaktudására.
Szívén viseli az intézmény problémáit, munkaidején kívül is elhárítja az esetlegesen felmerülő hibákat. Részt vesz az önként vállalt munkákban és karbantartja az Idősek Otthona intézményét.
Kollégái munkahelyének minden egységében elismerik munkáját, ezáltal megbecsülést vívott ki magának.