Hírek



2016. 09. 05.
Elindult az egynapos ortopédia a kórházban

Júniustól egynapos ortopédiai műtéteket is végez a Selye János Kórház. Az eszközök rendelkezésre álltak, van szabad kapacitás is. Ez nemcsak a komáromi kórház jövője szempontjából fontos, de a kisebb ortopédiai beavatkozások miatt a helyieknek és a környékbelieknek nem kell más egészségügyi intézménybe menniük. Az ősz folyamán átcsoportosításokra kerül sor a szakrendelésben is, ami a várakozási idő csökkentését szolgálja.


A Selye János Kórház struktúraváltása óta lehetőség van egynapos sebészeti és nőgyógyászati műtétek elvégzésére. Ezek a beavatkozások népszerűek, havi átlagban 100-120 operációt végeznek el. A 2013 decemberében induló és tavaly befejeződött közel 800 millió forintos fejlesztés részeként számos modern eszközt vásárolt a kórház. Olyanokat is, amelyekkel egynapos ortopédiai beavatkozásokat végezhetnek.

- Kiváló szakorvosaink vannak. Dr. Teleki Balázs főorvos úr évek óta nálunk praktizál, mellette dr. Sass Gábor és dr. Babos Árpád végzi ezeket a műtéteket. A műtők hétfőtől csütörtökig foglaltak, így az ortopédiai operációk péntekenként végezhetőek el. Havonta 3-4 ortopédiai programot tervezünk, egy-egy ilyen program során 7-8 műtétet végeznek el a kollégák - tudtuk meg dr. Ferencz Péter főigazgatótól.

Az egynapos beavatkozások kedveltek, hiszen előre tervezhetőek, a betegnek nem kell sok időt töltenie a kórházban, otthon, családi környezetben épülhet fel.

Ősztől módosítások várhatóak a szakrendelés területén is.

- Minden szakrendelésünk jól működik, azonban a kapacitások nem arányosak. A kardiológián nagyobb az ellátási igény, mint például a belgyógyászaton, ezért a belgyógyászati szakrendelési órákat átcsoportosítjuk a kardiológiára. Így az előjegyzési idő csökken majd. A változtatás várhatóan szeptember végén, október elején valósul meg - tette hozzá a főigazgató.

Dr. Ferencz Péter elmondta, az országos egészségügyi béremelés a Selye János Kórházat is érinti. Havi átlagban bruttó 7-7,5 millió forinttal kapnak majd több pénzt a juttatásokra. Az emelés csak az orvosokat és a szakdolgozókat érinti. A főigazgató azt reméli a változástól, hogy megszűnik a szakemberhiány az egészségügyben. A külföldre vándorlás csökken, akik pedig már külföldön dolgoznak, azok megfontolják a hazajövetelt.