Hírek
A régiek hallás és megfigyelés után tanultak hangszeren játszani, erre ösztönzi tanítványait az Ördöngös Népzenetanoda vezetője, Horsa István is. A nemrég indult Folksuliban bárki bepillantást nyerhet a népi zene és tánc világába, hiszen a nyitott műhely erre kiváló lehetőséget biztosít.
- A foglalkozás mesével, játékkal, a népi szokások felelevenítésével kezdődik. Első alkalommal busóálarcot készíthettek a gyerekek - tudtuk meg Méhes Katától, a játszóház vezetőjétől.
A foglalkozások - ahogyan rendszeresen megtartott táncházak is - régóta zajlanak a Révben, ez egészült ki egy nyitott műhellyel, így elevenítve fel a hetvenes években indult táncházmozgalom hangulatát. Az Ördöngös Népzenetanoda nagyzenekarához bárki csatlakozhatott, aki szerette volna megtapasztalni a közös muzsikálás örömét.
- A cél elsősorban a tanulás, a tanulva szórakozás. A nyitott műhelybe mindenki bekapcsolódhat, akinek már van valamilyen alapvető hangszerkezelési tudása. A lényeg a megfigyelésen, a hallás utáni játszáson van. Az utóbbi években fellendült a hagyományos népzene és a néptánc iránti érdeklődés, ezt szeretnénk továbbvinni, ének és tánctanítással összekapcsolva - magyarázta el a Folksuli lényegét Horsa István.
A közös muzsikálás után közös énektanulás vette kezdetét, Havay Viktória népdalénekes vezetésével.
- Úgy gondoltam, hogy az alapoktól indulva építünk fel biztos népdaltudást. Ehhez Lajta László gyűjtését vettem alapul főleg olyan dalokat válogattam, melyekhez zenei kíséret is tartozik - tudtuk meg a népdalénekestől.
A Foksuli havonta egyszer nyitja majd ki kapuit, miden alkalommal más-más tájegység kerül bemutatásra.